Zkušenosti a reference aditiv Metabond

Recenze od zákazníků

Zkušenosti s aditivy do oleje Metabond: "Tohle mi ušetřilo dost peněz na autě!" říkají Egmont Garage


Zkušenosti Davida Škardy


Recenze od mistra v BMW Cartec Praha

Dobrý den,

K napsání této recenze mě vedou dlouhodobé zkušenosti ve světě automobilu a motorek. Posledních 10 let jsem zaměstnancem BMW, nejdříve v pozici mechanika a časem v pozici mistra. Vždy jsem zastával názor, že aditiva do olejů a paliva nejsou potřeba, pokud se dodržují intervaly výměn olejů dané výrobcem. V současnosti je tento interval i 30 tisíc kilometrů. Po takových kilometrech je již olej často velmi degradován a neplní svojí úlohu tak jak má. Začal jsem hledat jak svému vozu, motorce a i lodnímu motoru pomoci.

Po dlouhém hledání a porovnávání vlastností aditiv od různých výbrobců jsem se rozhodl pro vyzkoušení
přípravků firmy Metabond. Tuto značku jsem zvolil z několika důvodů:

Produkty mají jasně rozřazené dle využití.

Certifikat TUV.

Zátěžový test který vidíte na vlastní oči.

Číst dále


Recenze od Elbee - Českého výrobce auta pro vozíčkáře

Jsme rádi, že naše výrobky našli uplatnění ve firmě Elbee Mobility s.r.o., kde po jejich používání prodloužili velký servisní interval 3x. Přečtěte si slova Josefa France, vedoucího úseku vývoje.

"Začali jsme se zajimat o produkty Metabond, protože díky velké váze našeho vozidla (400Kg) náš agregát (benzínový 300cc 4T) potřeboval velký servis každých 9.000 km, což pro naše zákazníky znamenalo jak organizační tak finančí zátěž. Po přidání přípravku do motorového oleje jsme byli schopni bez jakýkoliv negativních změn prodloužit interval velkého servisu na trojnásobek díky zušlechtění kovových částí. Po těchto velice pozitivních zkušenostech využíváme přípravky Metabond nejenom do motorového oleje, ale také do převodovek, benzínu a dále na dílně k promazávaní pohyblivých součástí, při vrtání i obrábění."

Josef Franc, vedoucí úseku vývoje


BT Racing

Již pár měsíců používáme výrobky značky Metabond. Původně jsme byli k výrobkům podobného typu skeptičtí (po zkušenostech se značkami např. Prolong, Militec, Metanova, atd.), ale nakonec jsme se s výhradním zástupcem pro Českou republiku domluvili a jejich výrobky jsme vyzkoušeli. Účinek výrobků Metabond nás natolik zaskočil (v pozitivním slova smyslu), že jsme poměrně brzy uzavřeli s Metabondem partnerství a v současné době produkty Metabond i prodáváme. Zatím jsme vyzkoušeli přísadu do motorového oleje Ecopřísadu do převodového oleje GT, výplach motoru CL a aditiva do paliva Megasel (diesel)/Megalene (benzin).​

Naše poznatky a výsledky měření jsou zatím následující

  1. Výrazné ztišení motoru (především u vznětových jednotek).
  2. Pokles spotřeby paliva o cca 8 %.
  3. Znatelně lépe jde motor do otáček.
  4. Po ujetí již 500 km výrazné snížení emisí (naše dílna disponuje rovněž stanicí na měření emisí).
  5. U vozů se vznětovým motorem výrazně nižší kouřivost.
  6. U jednoho našeho upraveného vozu (BMW e92 330d) přestal motor vynechávat (chcípat) na volnoběh.

Do budoucna plánujeme rozebrat jeden motor, ve kterém bude po GO pravidelně používán Metabond Eco, a zkontrolovat opotřebování kovových částí (výrobce uvádí, že používáním Metabondu Eco se výrazně prodlouží životnost pohonné jednotky).

Výrobky značky Metabond jsme vyzkoušeli například v těchto vozech BMW e92 330d - BMW e92 335d - BMW e92 335i - BMW e46 330 Ci - BMW e60 530d - Renault Megane 1,9 dCi - Škoda Fabia RS - Škoda Octavia 2,0 TDi Po dlouhé době nás v motoristické branži něco příjemně překvapilo, proto jsme se rozhodli vystavit tuto pozitivní referenci. Přijďte si do BT Racing pro Metabond, garance spokojenosti je samozřejmostí.

Za BT Racing Michal Louda

www.btracing.cz


Martin Holoubek, motocyklový závodník, instruktor, mechanik

V motosportu se pohybuji 15 let a za tuto dobu jsme zkoušeli a testovali mnoho olejů převážně v motocyklech. Aditiva používám i v automobilech, ale jsem k nim velmi skeptický a potřebuji se o všem vždy osobně a dlouhodobě přesvědčit. Na snížení tření součástí v motoru u motocyklu jsem za celou dobu nenašel výrobek, který by byl použitělný pro mokré spojky a opravdu fungoval. Po vyzkoušení a přidání přípravku Metabond 4T do oleje motocyklu Yamaha R6 se mi ihned snížil hluk ventilů a převodovky, i přesto že používám pouze nejkvalitnější a nejdražší oleje. Po dlouhém odzkoušení se zvuky již neobjevili a přípravek vypadal jako vysoce stabilní. Metabond 4T jsme vyzkoušeli i v dalších motocyklech až po enduro, kdy výsledky byly velmi shodné, a to, že motor se vytáčel i ve vysokých letních teplotách bez tkzv "utahávání a přemlouvání", byl více flexibilní. Snížení tření je cítit! Dále byl poté motocykl zkoušen i v ostrých závodních motocyklech 600 a 1000 ccm, kdy nebyl zjištěn jediný problém se spojkou, ba naopak, motor se stává celý flexibilnější! Ten kdo vyzkoušel přípravky, z většiny zůstal pravidelným a spokojeným zákazníkem!

U automobilu jsem se setkal v minulosti s více přípravky, ať už to byl Ecolube, Militec, Metaltec, Protec, Tec, Cyclo, a další, které jsem vyzkoušel, avšak pouze opětovnému vyzkoušení zůstala volba jasná u přípravku ​Metabond. Nyní testujeme celkové snížení opotřebení motocyklu a automobilu u dlouhodobého používání, kde zatím výsledky jsou vynikající. Dále skvělé a pro mne bezkonkurenční výsledky jsou u aditiva MAGASEL do nafty, snížení spotřeby nafty u jednotlivých vozidel u spotřeby kolem 6l/100 až na 5L/100!! Mazání a čištění vstřiků nepočítaje. Celkově tím ušetřím mnoho nafty a tím i peněz a udržuji motor. V ČR není zrovna kvalitní nafta a benzín, proto v dnešní době považuji za nutnost používat pravidelně aditiva na ochranu vozidla a ušetřené peníze ve spotřebě. Mě osobně se nestane, že bych použil svoje vozidlo či motocykl bez aditiv.


Přečtěte si recenzi od Richarda Várgy na použití aditiva Metabond GT plus v převodovce.


Recenze na použití Metabond GT plus na obráběcích strojích.


Výsledky 3 testů (Mazda 323, Mini Rover, Fiat Seicento) měření na zátěžové brzdě.


Zkouška mazacího oleje bez a s použitím přísady do oleje Metabond ECO.


Podívejte se na video recenze a zkušenosti zákazníků s aditivy Metabond.


Velká recenze od společnosti zabývající se svozem odpadu - použití Metabond Megasel v praxi a snížení spotřeby paliva - text recenze zde


Obsáhlá recenze od firmy JS Racing na produkty Metabond ECO a Metabond 4T závodní produkt pro motocykly.

Testy probíhali na autech

Subaru Legacy IV 3.0 H6 180kw
Formule Faster
Subaru Outback 3.0 H6 154kw
Subaru Imprega GT 2.0Turbo 160kw


Dostaly jsme video z testování na Dynojetu

Co bylo testováno?

Škoda Octavia mk3 2.0 Tsi 
Big Garret Turbo
Intercooler 
Kompletní laděný výfuk
Převodovka Awd Audi rs3 dsg 
DQ 500 Audi rs3 
►Chiptuning
Aditivum do motoru Metabond Eco + Aditivum do nafty Megalene Plus 

Graf: Červena čára je test bez Metabondu a ostatní jsou další 3 testy v Dynojetu po nalití 1x Metabond Eco a Metabond Megalene do benzínu s poměrem 7ml na 10 litru paliva


 

 

Jan Chaloupka, 1984

Zkušenosti s aditivy Metabond v mém voze?Subaru a aditiva Megalene Metabond

 

Subaru Outback 3.0l, 180kw, automat, 4x4, r.v. 2008 Když jsem si pořizoval své vysněné auto, kterým je Subaru Outback, všichni mě varovali, že Subaru = vysoká spotřeba. Dvoutunové kombi, s automatem, permanentním 4x4 a poctivým atmosférickým šestiválcem... I testy hovořily o spotřebě 13-15l/100 v městském a 12 litrech v kombinovaném provozu. Jeli spotřeba jedinou slabinou krásného a svižného Outbacku, bylo toto negativum pouze dočasné. Proč? I jako zkušený a rozvážný řidič, který se však nebojí ani sportovnějšího pojetí jízdy, nebyl problém se dostat na hranici 11litrů s tím, že to je dlouhodobý limit, pod který se jen stěží lze dostat i při zachování továrních vlastností výborného a především spolehlivého motoru typu boxer H6.

 

Před poslední výměnou oleje mi byl zástupcem společnosti Metabond pro ČR doporučena dvojice aditiv, ECO do oleje a Megalene plus do benzínu. Nutno dodat, že Subaru je obecně háklivé na nekvalitní benzín a proto jsem byl zvyklí tankovat paliva již aditivovaná a zároveň i značně předražená, kdy mizivý poměr aditiv zvyšuje cenu až o 4 koruny na litr… Řekl jsem si, že za zkoušku nic nedám a vyzkouším co Metabond umí, aniž bych čekal nějaký závratný posun ve spotřebě či plynulosti chodu již tak tichého agregátu. Hned první delší jízda mě překvapila. 400km v kombinaci dálnice, okresky a jedné delší kolony, plně obsazené a naložené auto a spotřeba ve výsledku? Neuvěřitelných 8l/100km! U auta, kterému se prorokují cifry takřka dvounásobné… Zatím tedy velká spokojenost, nehledě na dlouhodobou ochranu svého miláčka.


Markéta JiterskáFord mondeo Metabond ECO

Vlastníme s přítelem Ford Mondeo 1.8TDCI r.v. 2007 které hodně využíváme. Auto není nejnovější (203 000Km), ale jezdí dobře a snažíme se ho udržovat v co nejlepším stavu. Doslechla jsem se o nových aditivech Metabond v době, kdy nám začalo auto hodně kouřit. Po konzultaci jsem zakoupila produkt do nafty (Megasel) a do motorového oleje (ECO). Auto začalo opravdu znatelně méně kouřit a byl cítit i nárůst výkonu. Proto jsem neváhala a týden po zakoupení dvojice produktů jsem pořídila třetí lahvičku GT do převodovky. S výsledkem jsem spokojena, Průměrná spotřeba 6L/ 100km se upravila na krásných 4,9L/100km (a to jsem chtěla jen prodloužit životnost auta). Doporučuji vyzkoušet! TIP: Nechte si ukázat, jak se obsluhuje dávkovač aditiva do paliva (záklopka v hrdle nádrže mi dala zabrat).


Jirka Podzimek - Mechanik firmy: Auto Rava Bosch Service

Škoda Octavia 1.8 20v Auto je největší žrout a má najeto kolem 240 000km. Po aplikaci aditiva do motoru, se téměř okamžitě ztišil, jak řetězový rozvod tak motor samotný, i když jsem tomu zpočátku moc nevěřil, v dílně jsem byl jako první kdo si to nalil dobrovolně do auta. A nyní to tam už mají všichni! Transporter 2.5 TDi Po použití do motoru šla spotreba po jen 50km o 1l dolù! Vysoká spokojenost! Vřele všem doporučuji, nebojte se to použít, pořizovací cena tohoto připravku není nikterak závratná, motor to nezničí ba naopak!​

 


Upozornění: Narazili jste na staré články o nevhodnosti produktů Metabond? Například často koluje článek z roku 2006 o zákazu aditiv Metabond v Tatře. Současná generace produktů je vyráběna úplně jinak než dříve a všechny produkty ty nejpřísnější kritéria, jsou nekorozivní a mají certifikaci TUV.