Kde mohou aditiva Metabond pomoci?

Problémy s vůlí u hřídele na turbech

Vůle vzniká kvůli opotřebení ložisek především díky ztrátě mazání, které je způsobeno studenými starty, špatnou funkcí oleje, případně náhlým zastavením motoruPři náhlém vypnutí motoru (například po jízdě na dálnici) může teplota výfukových plynů dosahovat až 400 stupňů, kdežto při zastavení po klidné jízdě cca 150.  Použitím Metabondu SPIRIT (pro oleje 10W-XX a hustší Metabond ECO) nebo Metabond PRO (motory bez start&stop)který povrchovou cementací snižuje opotřebení ložiska, zajistíte správnou funkčnost a odvod tepla. Nezvýšuje se tak teplota třením, které je díky aditivu snížené až o 60 % a vaše turbo nedopadne jako níže zobrazené.

Opotřebení turba


Snížení opotřebení mezi vačkou a hydroštelou

Metabond výrazně snižuje tření = snižuje opotřebení mezi vačkou a hydroštelem. Níže vidíte, jak mohou hydroštely vypadat už po 50 000 km, opotřebení povrchu může vést až k prasknutí.Opotřebení hydroštelů


Opotřebení pístu a ložiska u klikové hřídele

Metabond ECOMetabond SPIRIT a Metabond PRO dokáže zušlechtěním kovových povrchů velmi výrazně snížit tření mezi pístem a válcem. 
Opotřebení pístů


Funkce aditiv v olejové pumpě

Po nastartování motoru, než se teplota oleje dostane na provozní teplotu, dochází ke značnému opotřebení v olejové pumpěMetabond ECO nebo Metabond SPIRIT, Metabond PRO ošetří povrch kovů a zabrání opotřebení výrazným snížením tření, čímž prodlužuje životnost celé olejové pumpy.
Opotřebení olejové vany


Zvýšení kvality paliva

Použitím aditiv do paliva zvýšíte kvalitu hoření, zmenšíte tlak vstupující do olejového prostoru a zabráníte zapékání pístních kroužků.
Aditiva do paliva