Aditiva do paliva

Účelem aditiv do pohonných hmot je:

►ochrana motoru před nadměrným nebo předčasným opotřebením,

►zlepšení jízdních vlastností motoru,

►ochrana palivové soustavy motoru a

►zlepšení ekologických vlastností vozidla.

Má smysl přidávat aditiva do paliv? Do naftových nebo i do benzínových automobilů?

Velká pdf recenze o snížení spotřeby paliva ve firmě specializujíc se na svoz odpadů

Na trhu pohonných hmot pro motorová vozidla dominují paliva na ropném základě - nafta a benzín. Výrobci v průběhu výroby pohonné hmoty aditivují ve snaze zajistit jim takové parametry, bez nichž by nebylo možné palivo prodávat v souladu se zákonem (v ČR je takovou normou ČSN EN 590 pro naftu a ČSN EN 228 pro benzín). Vzhledem k tomu, že výrobní aditivace paliva vyžaduje ze strany výrobce další náklady, lze tuto aditivaci považovat za dostatečnou pouze z hlediska zákonných předpisů, nikoli z hlediska jízdních vlastností. Plnohodnotnou aditivaci paliva je nutné zabezpečit použitím dodatečných aditiv, mezi jejichž výrobce náleží společnost Metabond.

Zkušenosti

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka
 • Kompletní ošetření pro benzínové auta se slevou -11 %
  Založeno na 7 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje: 1x Metabond Eco 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megalene 250ml do paliva..
  Bez DPH: 2 636Kč 3 190Kč 3 577Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -11 %
  Založeno na 7 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje: 1x Metabond ECO 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megasel 250ml do pali..
  Bez DPH: 2 636Kč 3 190Kč 3 577Kč
 • Metabond Megalene Plus aditivum do benzinu mini
  Založeno na 1 recenzích.
  Použití pro 100 l paliva. Přidávat aditium i do benzínových motorů? Přečtěte si více iformací o aditivech Metabond. Metabond Megalene Plus je přísada do pohonných hmot pro zážehové motory. Zabezpečuje odolnost proti tření ve všech částech vedení paliva (systém vstřikování, karburátor, pís..
  Bez DPH: 140Kč 169Kč
 • Metabond Megasel Plus aditivum do nafty + měrka
  Založeno na 8 recenzích.
  Proč přidávat aditivum Metabond do paliva? Přečtěte si více o problematice aditiv. Metabond Megasel Plus je přísada do pohonných hmot pro vznětové motory. Čistí a maže vstřikovací systém (čerpadla, vstřikovače) a spalovací prostory (písty, válce a ventily). Odstraňuje škody vzniklé skladováním a ..
  Bez DPH: 595Kč 720Kč
 • Metabond Megasel Plus aditivum do nafty mini
  Založeno na 2 recenzích.
  Použití pro 100 l paliva. Proč přidávat aditivum Metabond do paliva? Přečtěte si více o problematice aditiv. Metabond Megasel Plus je přísada do pohonných hmot pro vznětové motory. Čistí a maže vstřikovací systém (čerpadla, vstřikovače) a spalovací prostory (písty, válce a ventily). ..
  Bez DPH: 164Kč 199Kč
 • Metabond Megalene Plus aditivum do benzinu + měrka
  Založeno na 4 recenzích.
  Přidávat aditium i do benzínových motorů? Přečtěte si více iformací o aditivech Metabond. Metabond Megalene Plus je přísada do pohonných hmot pro zážehové motory. Zabezpečuje odolnost proti tření ve všech částech vedení paliva (systém vstřikování, karburátor, písty, válce). Dále rozpouští zb..
  Bez DPH: 595Kč 720Kč
 • Metabond měrka na aditivum do paliva
  Založeno na 0 recenzích.
  Vhodná pro použití s Metabond Megalene nebo Metabond Megasel ..
  Bez DPH: 40Kč 49Kč