Aditiva do paliva

Účelem přidávání aditiv do pohonných hmot

✔ ochrana motoru před nadměrným nebo předčasným opotřebením,

✔ zlepšení jízdních vlastností motoru,

✔ ochrana palivové soustavy motoru a

✔ zlepšení ekologických vlastností vozidla.

Na trhu pohonných hmot pro motorová vozidla dominují paliva na ropném základě - nafta a benzín. Výrobci v průběhu výroby pohonné hmoty aditivují ve snaze zajistit jim takové parametry, bez nichž by nebylo možné palivo prodávat v souladu se zákonem (v ČR je takovou normou ČSN EN 590 pro naftu a ČSN EN 228 pro benzín).

Vzhledem k tomu, že výrobní aditivace paliva vyžaduje ze strany výrobce další náklady, lze tuto aditivaci považovat za dostatečnou pouze z hlediska zákonných předpisů, nikoli z hlediska jízdních vlastností. Plnohodnotnou aditivaci paliva je nutné zabezpečit použitím dodatečných aditiv, mezi jejichž výrobce náleží společnost Metabond.

Metabond Megasel

Pro případné další informace navštivte

✔ Má smysl přidávat aditiva do paliv? Do naftových nebo i do benzínových automobilů?

✔ Velká pdf recenze o snížení spotřeby paliva ve firmě specializujíc se na svoz odpadů

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka
 • Kompletní ošetření pro benzínová auta se slevou -11 % - verze SPIRIT
  Založeno na 1 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje 1x Metabond SPIRIT 250ml do motoru. Pro motoru používající oleje se specifikací 5W-XX nebo řidší a systémem Start&Stop s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se ..
  Bez DPH: 2 719Kč 3 290Kč 3 695Kč
 • Kompletní ošetření pro benzínová auta se slevou -11 % verze ECO
  Založeno na 13 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje 1x Metabond Eco 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megalene 250ml do paliva ..
  Bez DPH: 2 611Kč 3 160Kč 3 550Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -11 % - verze SPIRIT
  Založeno na 2 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje: 1x Metabond SPIRIT 250ml do motoru. Pro motoru používající oleje se specifikací 5W-XX nebo řidší a systémem Start&Stop s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 1..
  Bez DPH: 2 685Kč 3 248Kč 3 650Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -11 % verze ECO
  Založeno na 22 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje: 1x Metabond ECO 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megasel 250ml do pali..
  Bez DPH: 2 611Kč 3 160Kč 3 550Kč
 • Metabond DPFCC Aditivum do nafty pro regeneraci a čištění filtru pevných částic
  Založeno na 1 recenzích.
  Základní informace o METABOND DPFCC ČISTÍCÍ A REGENERAČNÍ PŘÍSADA PRO FILTR PEVNÝCH ČÁSTIC DPFCC Metabond je příměs do motorové nafty na organo-metalické bázi, která se používá jako katalyzátor pro regeneraci filtrů pevných částic. Saze jsou obalené aditivem a při regeneraci se rychleji spal..
  Bez DPH: 247Kč 299Kč
 • Metabond Megalene Plus aditivum do benzínu mini
  Založeno na 1 recenzích.
  Základní informace o Metabond Megalene Plus mini Použití pro 100 l paliva. Větší balení Metabond Megalene zde.​ Metabond Megalene Plus je přísada do pohonných hmot pro zážehové motory. Zabezpečuje odolnost proti tření ve všech částech vedení paliva (systém vstřikování, karburáto..
  Bez DPH: 140Kč 169Kč
 • Metabond Megasel aditivum do nafty + měrka zdarma
  Založeno na 13 recenzích.
  Základní informace o Metabond Megasel Metabond Megasel Plus je přísada do pohonných hmot pro vznětové motory. Čistí a maže vstřikovací systém (čerpadla, vstřikovače) a spalovací prostory (písty, válce a ventily). Odstraňuje škody vzniklé skladováním a přepravou paliva. Zamezuje znehodnocování vzn..
  Bez DPH: 595Kč 720Kč
 • Metabond Megasel Plus aditivum do nafty mini
  Založeno na 3 recenzích.
  Použití pro 100 l paliva. Větší balení Metabond Megasel zde. Základní informace o Metabond Megasel mini Metabond Megasel Plus je přísada do pohonných hmot pro vznětové motory. Čistí a maže vstřikovací systém (čerpadla, vstřikovače) a spalovací prostory (písty, válce a ventily). Odstraňuje škod..
  Bez DPH: 164Kč 199Kč
 • Metabond Megalene Plus aditivum do benzínu + měrka zdarma
  Založeno na 5 recenzích.
  Základní informace o Metabond Megalene Plus do benzínu Metabond Megalene Plus je přísada do pohonných hmot pro zážehové motory. Zabezpečuje odolnost proti tření ve všech částech vedení paliva (systém vstřikování, karburátor, písty, válce). Dále rozpouští zbytkovou vodu v nádrži. Voda rozpušt..
  Bez DPH: 595Kč 720Kč
 • Metabond měrka na aditivum do paliva
  Založeno na 0 recenzích.
  Vhodná pro použití s Metabond Megalene nebo Metabond Megasel. Zdarma k těmto výrobků pouze v našem eshopu. Návod na použití měrky do paliva ..
  Bez DPH: 40Kč 49Kč
 • Metabond profi dávkovací hlava + pet lahvička
  Založeno na 1 recenzích.
  Základní informace o METABOND PROFI DÁVKOVACÍ HLAVA + PET LAHVIČKA Profesionální dávkovací hlava je určena k přesnému, čistému a bezpečnému dávkování aditiv Metabond do nafty a benzínu a k jejich snadnému nalévání do nádrže vozidel - i u vozidel opatřených zpětnou klapkou v nalévacím hrdle nádrže..
  Bez DPH: 148Kč 179Kč
 • Metabond 2T UNIVERSAL Nový produkt pro 2 taktní motory
  Založeno na 0 recenzích.
  Základní informace o Metabond 2T Metabond Universal je nejmodernější zušlechťovač kovových povrchů bez popela, určený pro dvoutaktní motory. Vyvinutý závodními týmy a testovaný pro vysokootáčkové dvoutaktní agregáty. Výrazně snižuje tření a zlepšuje mazací schopnost oleje. Je určený do novýc..
  Bez DPH: 901Kč 1 090Kč