Aditiva do paliva

Metabond produkty

Účelem přidávání aditiv do pohonných hmot

✔ ochrana motoru před nadměrným nebo předčasným opotřebením,

✔ zlepšení jízdních vlastností motoru,

✔ ochrana palivové soustavy v souvislosti se zavedením E10,

✔ ochrana palivové soustavy motoru a

✔ zlepšení ekologických vlastností vozidla.

Na trhu pohonných hmot pro motorová vozidla dominují paliva na ropném základě - nafta a benzín. Výrobci v průběhu výroby pohonné hmoty aditivují ve snaze zajistit jim takové parametry, bez nichž by nebylo možné palivo prodávat v souladu se zákonem (v ČR je takovou normou ČSN EN 590 pro naftu a ČSN EN 228 pro benzín).

Vzhledem k tomu, že výrobní aditivace paliva vyžaduje ze strany výrobce další náklady, lze tuto aditivaci považovat za dostatečnou pouze z hlediska zákonných předpisů, nikoli z hlediska jízdních vlastností. Plnohodnotnou aditivaci paliva je nutné zabezpečit použitím dodatečných aditiv, mezi jejichž výrobce náleží společnost Metabond.

Podívejte se na vliv palivových aditiv na ventily motoru. Z horní části obrázku je patrné opotřebení a usazeniny, což jsou typické znaky hromadění uhlíku a jiných nečistot. Dolní část obrázku ukazuje ventily při pravidelné aplikaci aditiva do paliva.

Metabond Megasel

Pro případné další informace navštivte Má smysl přidávat aditiva do paliv? Do naftových nebo i do benzínových automobilů? Velká pdf recenze o snížení spotřeby paliva ve firmě specializujíc se na svoz odpadů

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka