Aditiva Metabond testovány univerzitou v Praze

Testováno na univerzitě v Praze

Univerzitní testování aditiv Metabond

Aditiva do oleje Metabond SpiritMetabond ECO a Metabond 4T byla testována v univerzitních laboratořích. Testy se zaměřili na vliv aditiv Metabond na mazivost (Reichert test), číslo bazicity (TBN) a korozní třídu. Všechny tři zkoumané benefity byly potvrzeny testováním na univerzitě v Praze.


Proč jsou zkoumané vlastnosti pro funkčnost aditiv do olejů důležitá?

​Reichert test

Výsledky Reichert testu potvrzují, že aditiva Metabond dokáží velmi výrazně snížit tření. Používaný Reichert tester patří do skupiny přístrojů simulujících reálný třecí kontakt. Využívá se při testování aditiv do olejů, optimalizaci jejich obsahu, testování základových olejů, sledování změn mazivosti oleje v průběhu oxidačního namáhání, atd. Hodnocení mazivosti probíhá dle norem firmy PETROTEST. Hodnocenými parametry testu jsou únosnost mazacího filmu a otěrová stopa. Více informací přímo na stránkách univerzity.

Přístroj Reichert tester z VŠCHT

Reichert test metabond aditiva

Číslo bazicity

Číslo bazicity ukazuje, jak moc dokáže Metabond zabraňovat okyselení oleje. Kyselé látky nejsou v oleji žádoucí a >v nejhorším případě mohou způsobit i závažnou korozi motoru. Čím je TBN oleje vyšší, tím déle vydrží olej neutralizovat kyselé látky.

Korozní třída

Testování korozní třídy ukazuje na korozní bezpečnost aditiv Metabond.

Podrobné zprávy z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze jsou k dispozici ke stažení v PDF.


Výsledky testování aditiv Metabond

​​


Testovaná aditiva Metabond

 

METABOND SPIRIT je produkt vyvinutý v roce 2018 na bázi esterového oleje pro osobní vozy, které používají oleje specifikace 5W-xx a řidší (5W-30, 5W-40, 0W-20, 0W-16.atd.). SPIRIT byl vyvinut pro potřeby namáhaných motorů se Start&Stop systémem, ale nadstandardní ochrana je vhodná i pro vozidla bez tohoto systému. Pro oleje se specifikací 10W-XX a hustší doporučujeme použít produkt Metabond ECO.

Metabond ECO je zušlechťovač kovových povrchů spalovacích motorů osobních automobilů (Nafta-Benzín-LPG-CNG). Obsahuje keramické nanočástice (h-BN). Po aplikaci Metabond ECO dojde k významnému snížení tření a ke zlepšení mazání, a zamezuje vzniku opotřebení motoru při studených startech. Díky zušlechtění kovových povrchů a následnému snížení tření výrazně prodlužíte životnost motoru. Pro motoru používající oleje se specifikací 0W-XX a systémem Start&Stop byl speciálně vyvinut produkt Metabond Spirit.

Metabond 4T Racing je nejmodernější zušlechťovač kovových povrchů bez popela určený pro čtyřtaktní motocyklové motory. Vyvinutý závodními týmy speciálně pro motocyklové motory. Výrazně snižuje tření a zlepšuje mazací schopnost motorového oleje. Je určený do nových i použitých čtyřtaktních zážehových motorů v motocyklech a čtyřkolkách. Přidává se pouze do výrobcem předepsaného motorového oleje.


Certifikace TUV a bezpečnostní listy

TUV certifikace pro produkty Metabond

Metabond ECO

Metabond  Spirit

Metabond GT Plus

Metabond Megalene Plus

Metabond Megasel Plus

Metabond Truck

 

Bezpečnostní listy

Metabond 4T

Metabond Bike

Metabond CL

Metabond Drill

Metabond ECO

Metabond GT Plus

Metabond Hi Tech mazivo

Metabond H Plus

Metabond Megalene Plus

Metabond Megasel Plus

Metabond Old Spezial

Metabond Truck 

Metabond Universal