Aditiva do převodovky / diferenciálu

Převodovky jsou po motoru druhé nejvíce zatížené agregáty motorových vozidel. Přenášejí výkon motoru (řádově desítky až stovky kW) a současně musí být co nejmenší, nejtišší a hlavně musejí, i při zatížení, přesouvat ozubená kola při řazení převodových stupňů. Důsledkem těchto požadavků je z jedné strany precizní konstrukce a výroba převodovek a na straně druhé - vysoké nároky na jejich mazání

Ať již jde o mazání převodovek rozstřikem nebo tlakové mazání přímo na ozubení, vždy dochází k vysokému zatížení převodového oleje. Ten musí spolehlivě a kvalitně mazat za následujících okolností:

► při přenášení vysokých výkonů jsou na sebe tlačeny jednotlivé zuby ozubených kol vysokou silou a olej by i za těchto okolností měl oddělit oba kovové povrchy,

► vzhledem k vysokým otáčkám ozubených kol se těsný prostor převodovky rychle naplní napěněným olejem a ani za této situace nesmí dojít k zhoršení mazací schopnosti oleje,

► v důsledku tření kovových částí i v důsledku hydraulického tření se olej zahřívá na vysoké teploty (běžně vysoko nad 100 stupňů celsia), v důsledku čehož se nesmí zhoršit mazací schopnost převodového oleje,

► všechny tyto požadavky jsou dále rozšířeny tlaky na:

   > ekologičnost,

   > odolnost proti oxidaci

   > ochranu proti korozi,

   > cenu a další.

Aditivum do převodovek/diferenciálů Metabond GT+ svým složením především snižuje tření mezi kovovými povrchy a tím snižuje tepelné zatížení převodových olejů a zachovává jejich ostatní vlastnosti. Jednou z výrazných charakteristik je PTB číslo, které vyjadřuje míru antioxydačních schopností. Důsledkem používání Metabond GT+ je snížení rychosti opotřebení převodovek (přesněji řečeno ozubených kol v nich), snížení hlučnosti starších převodovek a prodloužení jejich životnosti.

Přečtěte si recenzi od Richarda Várgy z formy Varimet s.r.o. na použití aditiva v převodovce.

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka
 • Kompletní ošetření pro benzínová auta se slevou -11 % - verze SPIRIT
  Založeno na 1 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje: 1x Metabond SPIRIT 250ml do motoru (Pro motoru používající oleje se specifikací 5W-XX nebo řidší a systémem Start&Stop s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se..
  Bez DPH: 2 719Kč 3 290Kč 3 695Kč
 • Kompletní ošetření pro benzínová auta se slevou -11 % verze ECO
  Založeno na 13 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje: 1x Metabond Eco 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megalene 250ml do paliva..
  Bez DPH: 2 611Kč 3 160Kč 3 550Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -11 % - verze SPIRIT
  Založeno na 2 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje: 1x Metabond SPIRIT 250ml do motoru (Pro motoru používající oleje se specifikací 5W-XX nebo řidší a systémem Start&Stop. s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nech..
  Bez DPH: 2 685Kč 3 248Kč 3 650Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -11 % verze ECO
  Založeno na 22 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje: 1x Metabond ECO 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megasel 250ml do pali..
  Bez DPH: 2 611Kč 3 160Kč 3 550Kč
 • Metabond GT Plus do převodovek a diferenciálů
  Založeno na 14 recenzích.
  Základní informace o aditivu do převodovky Metabond GT Plus je zušlechťovač kovových povrchů, který snižuje tření a zlepšuje mazání. Je určený do převodovek, diferenciálů a hnacích zařízení používaných v průmyslu. Je vhodný do nových i opotřebovaných zařízení.  Neobsahuje chlór, síru, fos..
  Bez DPH: 901Kč 1 090Kč