Aditiva do motoru

Víte, že aditiva do olejů jsou v současné době použita vždy a u všech výrobců olejů a jejich používání stále roste. Proč používat aditiva do motorových olejů?

Aditivování motorových olejů sleduje dva hlavní cíle

✔ zlepšení technických vlastností olejů (a tím zmenšení opotřebení motorů),

✔ prodloužit životnost (omezit degradaci) motorových olejů.

Proč zvolit značku Metabond a ne jinou

✔ kromě standardních složek obsahují aditiva Metabond přídavnou složku, která zlepšuje kluzné vlastnosti mazaných povrchů a dále

✔ přídavkem inertních keramických nanočástic. Keramické nanočástice nemění vlastnosti oleje, který jim slouží jen jako nosič k dopravě na klouzající kovové povrchy. Na nich se pak keramické nanočástice adsorbcí naváží na kovové povrchy a tím vyrovnají jejich nerovnosti, čímž se zlepší kluzné vlastnosti těchto povrchů.

✔ Vzhledem k mikroskopickým rozměrům nanočástic je jejich vazba na kovový povrch velmi pevná a po určitou krátkou dobu tyto povrchy jsou schopny udržet motor v činnosti i bez oleje, což má pozitivní vliv na studené starty a jiné režimy činnosti motoru při nulovém či nedostatečném mazání.

Video: Jak fungují aditiva Metabond

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka
 • Kompletní ošetření pro benzínová auta se slevou -10 % - verze SPIRIT
  Založeno na 1 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje 1x Metabond SPIRIT 250ml do motoru. Pro motoru používající oleje se specifikací 5W-XX nebo řidší a systémem Start&Stop s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se ..
  Bez DPH: 2 394Kč 2 897Kč 3 219Kč
 • Kompletní ošetření pro benzínová auta se slevou -10 % verze ECO
  Založeno na 13 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje 1x Metabond Eco 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megalene 250ml do paliva ..
  Bez DPH: 2 320Kč 2 807Kč 3 119Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -10 % - verze SPIRIT
  Založeno na 3 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje: 1x Metabond SPIRIT 250ml do motoru. Pro motoru používající oleje se specifikací 5W-XX nebo řidší a systémem Start&Stop s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 1..
  Bez DPH: 2 289Kč 2 770Kč 3 078Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -10 % verze ECO
  Založeno na 22 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje:   1x Metabond ECO 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megasel 250..
  Bez DPH: 2 215Kč 2 680Kč 2 978Kč
 • Metabond ECO do motorů do 3.5t (Nafta-Benzín-LPG-CNG)
  Založeno na 107 recenzích.
  Základní informace o Metabond ECO Metabond ECO je přísada do motorového oleje využívající nanotechnologii. Doporučujeme použít pro osobní a užitkové automobily do 3,5t (Nafta, Benzín, LPG, CNG) používající oleje 10W-XX a hustší (15W-XX atd.). Obsahuje keramické nanočástice (h-BN). ..
  Bez DPH: 901Kč 1 090Kč
 • Metabond SPIRIT do motorů do 3.5t (Nafta-Benzín-LPG-CNG) na bázi esterového oleje
  Založeno na 11 recenzích.
  Základní informace o Metabond Spirit METABOND SPIRIT je produkt vyvinutý v roce 2018. V současné době je to nejmodernější přísada do motorového oleje využívající nanotechnologii. Doporučujeme používat pro osobní a užitkové automobily do 3,5t (Nafta, Benzín, LPG, CNG) používající oleje viskoz..
  Bez DPH: 983Kč 1 190Kč
 • Metabond Old Spezial do motorů do 3.5t konzumujících olej (Nafta-Benzin-LPG-CNG)
  Založeno na 8 recenzích.
  Základní informace o Metabond Old Spezial Metabond Old Spezial je zušlechťovač kovových povrchů vnitřních částí spalovacích motorů obsahující modifikátor viskozity pro snížení konzumace oleje. Je rovněž obohacen o keramické nanočástice. Tento výrobek výrazně snižuje tření a zároveň omezuje netěsn..
  Bez DPH: 1 066Kč 1 290Kč
 • Metabond 4T Racing Nový závodní produkt pro motocykly
  Založeno na 7 recenzích.
  Základní informace o Metabond 4T Racing Metabond 4T Racing je nejmodernější zušlechťovač kovových povrchů bez popela určený pro čtyřtaktní motocyklové motory. Vyvinutý závodními týmy speciálně pro motocyklové motory. Metabond 4T výrazně snižuje tření a zlepšuje mazací schopnost motorového ol..
  Bez DPH: 984Kč 1 190Kč
 • Metabond Truck do motorů
  Založeno na 1 recenzích.
  Základní informace o Metabond Truck Metabond Truck je zušlechťovač kovových povrchů vnitřních částí motorů nákladních automobilů, lodí, zemědělských vozidel, generátorů, atd. Obsahuje keramické nanočástice (h-BN).Významně snižuje tření a zlepšuje mazání. Určený do spalovacích motorů s nájezd..
  Bez DPH: 2 719Kč 3 290Kč
 • Metabond CL čištič motorů (Nafta-Benzín-LPG-CNG)
  Založeno na 16 recenzích.
  Základní informace o čističi motorů Metabond CL čistič motorů je moderní a technologicky pokročilý prostředek na vyčištění a dekarbonizaci vnitřních částí spalovacích motorů, převodovek a diferenciálů. Obsahuje rozpouštědla, která odstraňují usazeniny a nečistoty z mazacího sytému. Tím se zvyšuje..
  Bez DPH: 537Kč 650Kč
 • Metabond UNIVERSAL nový produkt na snížení tření a vylepšující mazací schopnost i pro 2taktní mix
  Založeno na 0 recenzích.
  Základní informace o Metabond Universal Metabond Universal je nejmodernější zušlechťovač kovových povrchů bez popela, určený pro olejem mazané stroje a dvoutaktní motory. Snižuje opotřebení, prodlužuje životnost. Vyvinutý závodními týmy a testovaný pro vysokootáčkové dvoutaktní agregáty..
  Bez DPH: 901Kč 1 090Kč