Aditiva do motoru

Aditivování motorových olejů sleduje dva hlavní cíle:

►zlepšení technických vlastností olejů (a tím zmenšení opotřebení motorů),

►prodloužit životnost (omezit degradaci) motorových olejů.

Aditiva do olejů jsou v současné době použita vždy a u všech výrobců olejů a jejich používání stále roste. Proč používat aditiva do motorových olejů?

Aditiva Metabond do motorových olejů se od ostatních odlišují tím, že:

►kromě standardních složek obsahují přídavnou složku, která zlepšuje kluzné vlastnosti mazaných povrchů a dále

►přídavkem inertních keramických nanočástic. Keramické nanočástice nemění vlastnosti oleje, který jim slouží jen jako nosič k dopravě na klouzající kovové povrchy. Na nich se pak keramické nanočástice adsorbcí naváží na kovové povrchy a tím vyrovnají jejich nerovnosti, čímž se zlepší kluzné vlastnosti těchto povrchů. Vzhledem k mikroskopickým rozměrům nanočástic je jejich vazba na kovový povrch velmi pevná a po určitou krátkou dobu tyto povrchy jsou schopny udržet motor v činnosti i bez oleje, což má pozitivní vliv na studené starty a jiné režimy činnosti motoru při nulovém či nedostatečném mazání.

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka
 • Kompletní ošetření pro benzínová auta se slevou -11 % - verze SPIRIT
  Založeno na 1 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje: 1x Metabond SPIRIT 250ml do motoru (Pro motoru používající oleje se specifikací 5W-XX nebo řidší a systémem Start&Stop s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se..
  Bez DPH: 2 719Kč 3 290Kč 3 695Kč
 • Kompletní ošetření pro benzínová auta se slevou -11 % verze ECO
  Založeno na 13 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje: 1x Metabond Eco 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megalene 250ml do paliva..
  Bez DPH: 2 611Kč 3 160Kč 3 550Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -11 % - verze SPIRIT
  Založeno na 2 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje: 1x Metabond SPIRIT 250ml do motoru (Pro motoru používající oleje se specifikací 5W-XX nebo řidší a systémem Start&Stop. s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nech..
  Bez DPH: 2 685Kč 3 248Kč 3 650Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -11 % verze ECO
  Založeno na 22 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje: 1x Metabond ECO 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megasel 250ml do pali..
  Bez DPH: 2 611Kč 3 160Kč 3 550Kč
 • Metabond ECO do motorů do 3.5t (Nafta-Benzín-LPG-CNG)
  Založeno na 106 recenzích.
  Základní informace Metabond ECO je zušlechťovač kovových povrchů spalovacích motorů osobních automobilů (Nafta-Benin-LPG-CNG). Obsahuje keramické nanočástice (h-BN). Po aplikaci Metabond ECO dojde k významnému snížení tření a ke zlepšení mazání, a zamezuje vzniku opotřebení motoru při studen..
  Bez DPH: 901Kč 1 090Kč
 • Metabond SPIRIT do motorů do 3.5t (Nafta-Benzín-LPG-CNG) na bázi esterového oleje
  Založeno na 8 recenzích.
  Základní informace METABOND SPIRIT je produkt vyvinutý v roce 2018 na bázi esterového oleje pro osobní vozy, které používají oleje specifikace 5W-xx a řidší (5W-30, 5W-40, 0W-20, 0W-16.atd.). SPIRIT byl vyvinut pro potřeby namáhaných motorů se Start&Stop systémem, ale ..
  Bez DPH: 983Kč 1 190Kč
 • Metabond Old Spezial do motorů do 3.5t konzumujících olej (Nafta-Benzin-LPG-CNG)
  Založeno na 8 recenzích.
  Základní informace Metabond Old Spezial je zušlechťovač kovových povrchů vnitřních částí spalovacích motorů obsahující modifikátor viskozity. Je rovněž obohacen o keramické nanočástice. Tento výrobek výrazně snižuje tření a zároveň omezuje netěsnost. Zvláště se doporučuje do všech druhů opotřebov..
  Bez DPH: 1 066Kč 1 290Kč
 • Metabond 4T Racing Nový závodní produkt pro motocykly
  Založeno na 6 recenzích.
  Základní informace Metabond 4T Racing je nejmodernější zušlechťovač kovových povrchů bez popela určený pro čtyřtaktní motocyklové motory. Vyvinutý závodními týmy speciálně pro motocyklové motory. Výrazně snižuje tření a zlepšuje mazací schopnost motorového oleje. Je určený do nových i použit..
  Bez DPH: 984Kč 1 190Kč
 • Metabond Truck do motorů
  Založeno na 1 recenzích.
  Základní informace Metabond Truck je zušlechťovač kovových povrchů vnitřních částí motorů nákladních automobilů, lodí, zemědělských vozidel, generátorů, atd. Obsahuje keramické nanočástice (h-BN). Významně snižuje tření a zlepšuje mazání. Určený do spalovacích motorů s nájezdem alespoň 30 ti..
  Bez DPH: 2 719Kč 3 290Kč
 • Metabond CL čištič motorů (Nafta-Benzín-LPG-CNG)
  Založeno na 16 recenzích.
  Základní informace o čističi motorů Metabond CL čistič motorů je moderní a technologicky pokročilý prostředek na vyčištění a dekarbonizaci vnitřních částí spalovacích motorů, převodovek a diferenciálů. Obsahuje rozpouštědla, která odstraňují usazeniny a nečistoty z mazacího sytému. Tím se zvyšuje..
  Bez DPH: 537Kč 650Kč
 • Metabond 2T UNIVERSAL Nový produkt pro 2 taktní motory
  Založeno na 0 recenzích.
  Základní informace Metabond Universal je nejmodernější zušlechťovač kovových povrchů bez popela, určený pro dvoutaktní motory. Vyvinutý závodními týmy a testovaný pro vysokootáčkové dvoutaktní agregáty. Výrazně snižuje tření a zlepšuje mazací schopnost oleje. Je určený do nových i použitých ..
  Bez DPH: 901Kč 1 090Kč