Aditiva do motoru

Aditivování motorových olejů sleduje dva hlavní cíle:

►zlepšení technických vlastností olejů (a tím zmenšení opotřebení motorů),

►prodloužit životnost (omezit degradaci) motorových olejů.

Aditiva do olejů jsou v současné době použita vždy a u všech výrobců olejů a jejich používání stále roste.

Proč používat aditiva do motorových olejů?

Aditiva Metabond do motorových olejů se od ostatních odlišují tím, že:

►kromě standardních složek obsahují přídavnou složku, která zlepšuje kluzné vlastnosti mazaných povrchů a dále

►přídavkem inertních keramických nanočástic. Keramické nanočástice nemění vlastnosti oleje, který jim slouží jen jako nosič k dopravě na klouzající kovové povrchy. Na nich se pak keramické nanočástice adsorbcí naváží na kovové povrchy a tím vyrovnají jejich nerovnosti, čímž se zlepší kluzné vlastnosti těchto povrchů. Vzhledem k mikroskopickým rozměrům nanočástic je jejich vazba na kovový povrch velmi pevná a po určitou krátkou dobu tyto povrchy jsou schopny udržet motor v činnosti i bez oleje, což má pozitivní vliv na studené starty a jiné režimy činnosti motoru při nulovém či nedostatečném mazání.

Recenze zákazníků, kteří zkusili Metabond

 

Timken test Metabond ECO

 

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka
 • Kompletní ošetření pro benzínové auta se slevou -11 %
  Založeno na 7 recenzích.
  Metabond set aditiv pro benzínové motory obsahuje: 1x Metabond Eco 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megalene 250ml do paliva..
  Bez DPH: 2 636Kč 3 190Kč 3 577Kč
 • Kompletní ošetření pro naftová auta se slevou -11 %
  Založeno na 7 recenzích.
  Metabond set aditiv pro naftové motory obsahuje: 1x Metabond ECO 250ml do motoru (pro motory s obsahem oleje 4-8l - větší obsah oleje použit 2 balení) 1x Metabond CL 250ml na vyčištění motoru (nechá se 10-15 min v běžícím motoru před vypuštěním oleje) 1x Metabond Megasel 250ml do pali..
  Bez DPH: 2 636Kč 3 190Kč 3 577Kč
 • Metabond ECO do motorů do 3.5t
  Založeno na 50 recenzích.
  Metabond ECO je zušlechťovač kovových povrchů spalovacích motorů osobních automobilů. Obsahuje keramické nanočástice (h-BN). Po aplikaci Metabond ECO dojde k významnému snížení tření a ke zlepšení mazání. Díky zušlechtění kovových povrchů a následnému snížení tření výraz..
  Bez DPH: 901Kč 1 090Kč
 • Metabond Old Spezial do motorů do 3.5t konzumujicich olej
  Založeno na 4 recenzích.
  Proč bych měl použít aditivum do motorového oleje? Přečtěte si více informací. Metabond Old Spezial je zušlechťovač kovových povrchů vnitřních částí spalovacích motorů obsahující modifikátor viskozity. Je rovněž obohacen o keramické nanočástice. Tento výrobek výrazně snižuje tření a zároveň omezu..
  Bez DPH: 1 066Kč 1 290Kč
 • Metabond 4T Racing Nový závodní produkt pro motocykly
  Založeno na 3 recenzích.
  Zkušenosti Přečtěte si více o používání aditiv v motorovém oleji. Metabond 4T Racing je nejmodernější zušlechťovač kovových povrchů bez popela určený pro čtyřtaktní motocyklové motory. Vyvinutý závodními týmy speciálně pro motocyklové motory.Výrazně snižuje tření a zlepšuje mazací schopnos..
  Bez DPH: 984Kč 1 190Kč
 • Metabond Truck do motorů
  Založeno na 1 recenzích.
  Proč používat aditiva do motorových olejů? Přečtěte si více informací. Metabond Truck je zušlechťovač kovových povrchů vnitřních částí motorů nákladních automobilů, lodí, zemědělských vozidel, generátorů, atd. Obsapuje keramické nanočástice (p-BN). Významně snižuje tření a zlepšuje mazání. Určený..
  Bez DPH: 2 719Kč 3 290Kč
 • Metabond CL čištič motorů
  Založeno na 7 recenzích.
  Metabond CL čištič motorů je moderní a technologicky pokročilý prostředek na vyčištění a dekarbonizaci vnitřních částí spalovacích motorů, převodovek a diferenciálů. Obsahuje rozpouštědla, která odstraňují usazeniny a nečistoty z mazacího sytému. Tím se zvyšuje výkon motoru, komprese a také prodlužu..
  Bez DPH: 537Kč 650Kč