Co můžete udělat pro to, aby vám auto dlouho vydrželo?

Víte, že průměrná česká domácnost provozuje auto přibližně 15 let? Naše zvyky ukazují, že auto je nezbytnou součástí našeho života. Rádi ho využíváme v běžných dnech, hlavně na nákupy a do práce. Právě z důvodu pravidelného používání a stárnoucího vozového parku je správná péče o vaše auto nezbytná.

1. Prevence = snížení provozních nákladů

Většina osobních aut najede ročně kolem 15 tisíc kilometrů, což je devět krát větší než obvod České republiky. Předčasné opotřebení dílů a častá neplánovaná údržba se staly součástí našeho každodenního života. Nejdůležitější věc, kterou můžeme udělat, aby jsme předešli předčasnému opotřebení motoru, je zajistit pravidelnou výměnu oleje. Abychom snížili naše dodatečné náklady, vyplatí se přidat olej správné kvality s přísadou do oleje speciálně přizpůsobenou potřebám vašeho auta, která zajistí správné tření mezi součástkami, čímž se zvýší životnost vozidla a ušetří vám náklady na neočekávané chyby a opravy.

2. Šetřete palivem

1 500 Kč měsíčně. V průměru tolik utratíme za palivo. Ať už jde o benzín nebo naftu, složení paliv se v posledních desetiletích negativně změnilo, což způsobilo mezi majiteli vozidel obrovský problém. Suchá, rychle se kazící paliva se dají snadno opravit pomocí přísady do paliva vyvinuté speciálně pro tento problém, která kromě úspory 5 až 10 % průměrnému člověku ušetří přibližně 2 400 Kč ročně – vyčistí vstřikovače, v neposlední řadě může zabránit jeho předčasné výměně. Stačí, když těsně před tankováním nalijeme do nádrže 5 ml na každých 10 litrů benzínu.

3. Dbejte na jízdu a učiňte ji trvale udržitelnou

Téma udržitelné dopravy je pravidelně na denním pořádku automobilového průmyslu, protože nová auta musí být každý rok navržena tak, aby splňovala stále přísnější ekologické normy. Ve skutečnosti, když kupujeme auto, neuvažujeme krátkodobě, ale dlouhodobě, a tak se nemůžeme divit, že průměrný věk aut, která vlastní domácí rodiny, má více než 15 let. Vývojáři, výrobci a distributoři maziv by neměli přehlížet důležitost trvalé udržitelnosti. Nejmodernější nanotechnologická maziva bez popela také zlepšují problémy s netěsností, výrazně snižují emise a výrazně snižují potenciální spotřebu oleja.